Главная » 2017 » Ноябрь » 17 » Камар сұлу
Камар сұлу

Катонкарагай ауылдық кітапханасында С.Торайғыровтың «Камар сұлу» романына талдау ұйымдастырылып өткізілді.

2007 жылдан бастап Қазақстанда «Бір ел – бір кітап» акциясы өткізіліп келе жатыр. Алашорда қозғалысына 100 жыл толуына орай биылғы жылы С.Торайғыровтың шығармалары оқуға таңдалынып алынды.

С.Торайғыров қазақ әдебиетінде өзіндік орыны бар, аз ғұмырында артында өшпестей із қалдырған ақындарымыздың бірі.

Оның шығармаларына арқау болған қазақ халқының ауыр тағдыры. Осындай еңбектерінің бірі «Қамар сұлу» романы . Ақын қазақ әйелінің теңсіздігін роман оқиғасының негізіне алып, сол арқылы өз дәуірінің қоғамдық шындығын әлеуметтік тұрғыда суреттейді. Қалың малға сатып, шалдардың жас қыз алуын, әлділердің әлсіздерге зорлығын, халықтың қараңқыдағы қапас тіршілігін өткір сынайды.

Шығарманы талдауда кітапхана оқырмандары Есенбаева М, Орынбаева А, Тоқтаров М, Тоқтарова Ә, Кузенова К. белсенділік танытып, өз ойлырын ортаға салды.

Шара соңында кітапханашылар жазушы шығармаларына шолу жасап, «Қамар сұлу» операсынан видео – үзінді көрсетті.

В Катон-Карагайской сельской библиотеке провели обсуждение романа С. Торайгырова «Камар сулу».

В Казахстане с 2007 года проводится акция «Одна страна- одна книга». В этом году в честь 100- летия Алашорды «Книгой года-2017» выбрали произведения С .Торайгырова.

Торайгыров один из великих молодых акынов, который отстаивал права своего народа. Его произведения сыграли огромную роль в поднятие национального духа.

Он поддержал идеи лидеров Алаша , восхищался ими в своих стихах.

Одно из знаменательных произведений писателя роман «Камар сулу»--«Красавица Камар».

О трагической судьбе девушки, о беззаконии и произволе в отношении женщин, о чистой , преданной любви Камар, о неприязни к жестоким , грубым людям ,топчущим светло, доброе вели разговор участники мероприятия. Активное участие приняли Есенбаева М., Орынбаева А., Токтаров М., Кузенева Г., Калибекова М. и другие.

Затем библиотекари провели обзор литературы по произведениям С. Торайгырова, показали видео- отрывок сцены из оперы«Камар сулу».

Просмотров: 128 | Добавил: dendigot | Рейтинг: 0.0/0